Septembra izskaņā Robotu tehnoloģiju virziena skolēni apmeklēja mācību meistarklases Rīgas Biznesa skolā un tehnoloģiju uzņēmumā Printful. Skolēni ieguva zināšanas par to, kā plānot savu ikdienu un izvirzīt mērķus un prioritātes, gan arī, par ko ir jādomā katram jaunuzņēmuma (startup) veidotājam un kā par savu ideju izstāstīt citiem ātri un saprotami.

Liels paldies Rīgas Biznesa skolai un tehnoloģiju uzņēmumam Printful par sagatavotajām meistarklasēm un uzņemšanu ciemos!

Starptautiskā angļu valodas olimpiāde

SPV skolēns Edvards Kārkliņš piedalās starptautiskajā angļu valodas olimpiādē Itālijā.

No 28.līdz 30.septembrim Siguldas pilsētas vidusskolas 6.b klases skolēns Edvards Kārkliņš piedalījās  starptautiskās angļu valodas olimpiādes „Hippo 2022 English Without Borders” pasaules finālā, kas notika Romā, Itālijā. Konkursā piedalījās 144 finālisti no 55 pasaules valstīm un dalībnieki tika sadalīti pa vecuma grupām. Konkurss noritēja divas dienas – pirmajā dienā bija runāšanas daļa, kur kopā ar partneri bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem, otrajā dienā notika lasīšanas, rakstīšanas un klausīšanās testi. Edvards startēja grupā Hippo 1, kur 28 skolēnu konkurencē ieguva dalīto 5. un 6.vietu (vienāds punktu skaits).

Edvards Kārkliņš bija vienīgais Latvijas pārstāvis, kurš piedalījās fināla kārtā, un ir patiess prieks un lepnums par viņa sasniegumiem, par iespēju nest Latvijas vārdu pasaulē, par neaizmirstamo pieredzi būt kopā ar tik daudzu nāciju un kultūru pārstāvjiem, un apzināties sevi kā daļu no pasaules.

Skolotāju diena SPV

Paldies SPV jauniešiem par burvīgo Skolotāju dienas radīšanu!

Jau pašā rīta agrumā visi skolotāji kļuva par dienas karaļiem un karalienēm. Diena turpinājās ar 12.klašu skolēnu iejušanos skolmeistara tēlā, vadot stundas 1.-3.kl.skolēniem. Dažiem pat bija gods izjust klases audzinātāju rūpes, esot kopā ar savu klasi Sporta dienā, kur ne tikai jāpamāca, bet jāuzmundrina un jāsamīļo. Mākslu klasēs par skolotājiem mazajiem kļuva arī 5.klašu skolēni. Lieliski!

Taču dienas noslēgumā atklājās, ka skolotāji nemaz nav skolotāji, bet gan Varžu banda vai Čigānu tabors, vai Klīstošie kovboji. Bija arī vēl Karaliskais galms, Hawai 5-0, PSRS skolnieces un Bruņotie troļļi. Nepietika jau ar pārtapšanu vien, vēl bija jāveic arī uzdevumi un sevi jāpierāda. Vai izdevās? Protams! Ir tiešām ļoti patīkami, ka mūsu skolas jaunieši prot rīkot svētkus sev un citiem! Super!

Paldies arī atbalstītājiem #nitaureni par skaistajiem tērpiem!

Uzdrīkstos, domāju, radu

6.c klase saņem galveno balvu olimpiādē – konkursā “Uzdrīkstos, domāju, radu!”

Pagājušā mācību gada beigās tagadējās 6.c klases komanda (Kārlis Ģirnis, Ketija Krieva, Marija Markule, Elīza Valtmane, Tīna Veckunga un Kārlis Zemdega) matemātikas skolotājas Vitas Brivkas vadībā piedalījās Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra ”Prātnieku laboratorija” organizētajā skolēnu komandu atklātajā olimpiādē – konkursā “Uzdrīkstos, domāju, radu!” un, cīnoties vairākās kārtās, ieguva 1. vietu vairāk nekā 150 Latvijas skolu komandu vidū.

Galveno balvu komanda nopelnīja visai klasei. Vakar, 28.septembrī, 6.c. klases skolēni to saņēma lepni un priecīgi. “Prātnieku laboratorijas” komanda ieradās Siguldas pilsētas vidusskolā, lai 6.c klasei organizētu eksakto jomu simulācijas mācību spēli “RažotPrieks”, kas risinājās 3 stundas.

Skolēni spēlē dibināja savus ražošanas uzņēmumus un piedzīvoja trīs biznesa gadus, kuros pirka izejmateriālus, ražoja produktus un pārdeva tos pircējam. Uzņēmumos darbojās direktori, finanšu direktori un citi speciālisti, lai, kopīgi strādājot, attīstot idejas, meklējot risinājumus, gūtu pēc iespējas lielāku peļņu. Spēle bija aizraujoša, un skolēni atzina, ka tā lika pārdomāt par sadarbības nozīmi jebkurā komandā. Netrūka arī atklājumu par daža laba klasesbiedra ikdienā nepamanītajām spējām un talantiem.

Pēc piedzīvotā visa konkursa garumā un spēlē  6.c klase (arī skolotāja Vita Brivka un klases audzinātāja Ilze Kisila) saka paldies “Prātnieku laboratorijai”, bet savus vienaudžus aicina uzdrīkstēties un piedalīties. Komandā ir spēks!

Jauno uzņēmēju skola 2022

2022. gada 28. oktobrī mēs, Līderības un uzņēmējdarbības klases 11.a un 11.c, devāmies uz Junior Achievement organizēto semināru “Jauno uzņēmēju skola 2022”. Seminārā mēs uzzinājām ne tikai par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, bet arī par soļiem, kā nokļūt no SMU līdz reālam biznesam. Iepazināmies ar veiksmīgiem SMU no pašiem uzņēmējiem, kuri dalījās ar savu personīgo pieredzi un no viņiem arī ieguvām dažādas zināšanas un padomus, kas mums palīdzēs sava uzņēmuma veidošanā. Paldies Junior Achievement par vērtīgi pavadīto dienu!

Teksts un foto: Paula Zvīgule, 11.a

Publicitātes plakāts: Junior Achievement

Skolēnu pašpārvalde

21.septembrī Siguldas pilsētas vidusskolā notika Skolēnu pašpārvaldes prezidenta vēlēšanas. Vēlēšanās kandidēja 11. c klases skolniece Evelīna Anna Tiliba un 12.a klases skolniece Paula Zute. Par abām kandidātēm balsoja 34 skolēnu pašpārvaldes dalībnieki no 5- 12.klasei. Pirmajā kārtā skolēnu pašpārvaldes prezidenta kandidātes bija sagatavojušas runu, kurā dalījās ar galvenajām prioritātēm, pārstāvot skolēnu intereses.

Pēc pirmās kārtas abas meitenes ieguva identisku balsu skaitu: 17:17, taču pēc otrās kārtas, ar vienu balsu pārsvaru par Siguldas pilsētas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes prezidenti tika ievēlēta Paula Zute. Paldies abām uzņēmīgajām meitenēm par aktivitāti! Lai darbi sokas, un prieks par paveikto!

10. starptautiskā angļu valodas olimpiāde „Hippo”

Siguldas pilsētas vidusskolas skolēni piedalās 10. starptautiskajā angļu valodas olimpiādē „Hippo”.

No 18.-20. maijam Lido di Jesolo, Itālijā notika starptautiskā angļu valodas konkursa “Hippo” European Qualifiers olimpiāde, kurā piedalījās SPV  skolēni Karlīna Bērziņa, Lote Lea Gaile un Fēlikss Lācis.

Mūsu skolēni uzrādīja teicamus rezultātus, jo lielajā konkurencē savās vecuma grupās tika izcīnīta bronzas medaļa – Karlīnai Bērziņai (skolotāja Vineta Tetere), 8.vieta – Lotei Lea Gailei un 15.vieta – Fēliksam Lācim (skolotāja Ieva Gaile). Skolēni bija patiesi priecīgi par dalību šajā pasākumā, jo tā bija iespēja parādīt un izvērtēt savas zināšanas citu valstu skolēnu vidū,iepazīties ar skolēniem no dažādām valstīm, tika gūta motivācija mācīties angļu valodu vēl vairāk, jo tā ir atslēga pasaules izzināšanai.

 Paldies vārdi – skolotājām, skolas administrācijai, Siguldas novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu un vecākiem.

Jau septembrī Itālijā pasaules grupas finālā piedalīsies SPV skolēns Edvards Kārkliņš un viņa izcīnītā iespēja piedalīties konkursā starp tādām valstīm kā Taizeme, Jaunzēlande, Indija, Filipīnas ir unikāla un jaunu zināšanu vērta.