Latvijas skolas soma

21.decembrī SPV radošo industriju vidusskolas klašu skolēni un 9.b klase piedalījās programmas “Latvijas skolas somas” īstenotā interaktīvā nodarbībā par video veidošanas iespējām klasē un zaļā ekrāna izmantošanu. Tapa gan ziņu sižeti, gan šausmu filmu ainas, gan reklāma skolas pusdienām.

Pēdējā novembra dienā Siguldas pilsētas vidusskola pie 2. un 3.klašu skolēniem viesojās dziedātāji Justs Sirmais un Kārlis Mangulsons, kuri muzikālajā uzvedumā skolēnus iepazīstināja ar Vilhelma Buša stāstu “Makss un Morics”. Mākslinieki aizraujošā veidā skolēniem pastāstīja par Makša un Morica blēņām un nedarbiem, savukārt skolēniem bija iespēja dziedāt līdzi, skatīties video, atbildēt uz dažādiem jautājumiem un arī padomāt par to, vai paši ir kādas blēņas sadarījuši.

22.novembrī pie 1.klašu skolēniem viesojās trombonists Vairis Nartišs ar instrumentālo izrādi “Pūt un palaid”. Izrādes laikā skolēni tika iepazīstināti ar dažādiem pūšamajiem instrumentiem – trombonu, alpu ragu, blokflautu un citiem. Bērnu acu priekšā notika brīnums – burkāns, lejkanna, urbis un dārza šļūtene pārtapa par muzikāliem instrumentiem! Nodarbība notika ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu.

15.novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Siguldas pilsētas vidusskolā viesojās vīru kopa “Vilki”, lai ar skolēniem dalītos gan stāstos par latviešu strēlnieku gaitām, gan izdziedātu karavīru dziesmas. Skaista, nedaudz smeldzīga un lepnuma pilna par mūsu aizstāvjiem izvērtās šī koncertlekcija!

8.novembrī Siguldas pilsētas vidusskolas 4. klašu skolēni radošajās darbnīcās tikās ar rakstnieci, Siguldas novadnieci Luīzi Pastori.

Rakstnieces iedvesmoti, skolēni veidoja katrs savu komiksu grāmatu. Luīze Pastore pastāstīja, kā rodas viņas grāmatas un cik svarīgi rakstniekam ir novērot to, kas notiek apkārt, jo redzētais var noderēt grāmatas sižetam 👀👣🧙‍♂️

Pasākums norisinājās programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

10.oktobrī pie Siguldas pilsētas vidusskolas 7.,8.klašu skolēniem viesojās ISTABAS TEĀTRIS ar izrādi “Klusētāji”. Jauniešus pārsteidza lielisko aktieru Antas  Aizupes, Oskara Florenca-Vīksnes, Jāņa Znotiņa lieliskais stāsta atveidojums, kurā viņi saredzēja savu skolas ikdienu un patiesi līdzi dzīvoja izrādes galvenajiem varoņiem. Patīkams pārsteigums bija arī izrādes forma – darbība notika 3 klašu telpās, un aktieri mainoties ik pa laikam bija visās klasēs. Pamācošs stāsts, lielisks aktieru darbs – tā ir atslēga uz jauniešu sirdīm un prātiem.

11.oktobrī Siguldas pilsētas vidusskolas 10. – 12.klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros līdzpārdzīvoja divu jauniešu mīlestībai, kas  balstīta Jāņa Jaunsudrabiņa garstāstā “Vēja ziedi”. Tas piedāvā jauna cilvēka iekšējās pasaules attēlojumu, sastopoties ar vēl nezināmo. Izdzīvot stāstu, esot tik tuvu aktieriem, bija patiess piedzīvojums jauniešiem, kas ilgi paliks atmiņā.

Rudenīgi lietainā 12.oktobra priekšpusdienā pie Siguldas pilsētas vidusskolas 3.klasēm viesojās rakstniece Inese Valtere, kura programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēniem vadīja aizraujošu nodarbību “No stāsta līdz grāmatai”. Nodarbībā autore atklāja pasakas tapšanas burvību, aizraujoši iesaistot skolēnus fantāziju lidojumā. Skolēniem bija iespēja uzzināt, cik daudz dažādu profesiju pārstāvjiem jāpiedalās, lai tiktu izdota grāmata.

Liels paldies Inesei Valterei par izzinošo un piepildītu nodarbību!

19.oktobrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2.klašu skolēniem tika piedāvāts koncertstāsts “Eiropa dzied Latvijai”. Mākslinieki dziedāja dažādas  Eiropas tautas tautasdziesmas latviešu valodā, vienlaikus sniedzot izzinošu informāciju par šīm valstīm : atrašanās vietu, galvaspilsētas, simbolus. Izzinoša un muzikāla izrāde bērniem.