KiVa diena SPV

Jau otro gadu esam “KiVa” programmas dalībskola un parakstāmies par 365 dienām bez pāridarījumiem.

Šodien, 10.oktobrī, visas dienas garumā caur dažādām aktivitātēm aktualizējām KiVa vērtības:

❤ klašu durvis kļuva par atgādnēm būt laipniem un draudzīgiem;

❤ trenējāmies teikt labus vārdus cits citam;

❤ noskaidrojām, kā šodien jūtas SPV skolēns;

❤ aktualizējām informāciju, ko darīt, ja jūties noskumis, vientuļš vai kāds dara pāri.

Pēc pirmā gada dalības KiVa programmā skolēnu aptaujas rezultāti liecina, ka skolā ir samazinājies pāridarījumu skaits par 7% un skolēni jūtas drošāk un labāk.

Turpinām iesākto darbu!

“KiVa” programmas mērķis ir mazināt un novērst pāridarījumu izplatību un radīt cieņpilnu, drošu un iekļaujošu vidi. “KiVa” ir Turku Universitātē (Somija) izstrādāta, pētījumos un pierādījumos vairāku desmitgažu garos pētījumos par bulingu un tā mehānismiem. Piedāvājot vienotu rīcības plānu, lai mazinātu un novērstu pāridarījumu izplatību, Valsts kanceleja sadarbībā ar organizāciju ”uzvediba.lv”, Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Universitāti īsteno programmas “KiVa” ieviešanu Latvijas skolās. “KiVa” ir starptautiska profilakses programma vienaudžu pāridarījumu izplatības mazināšanai, kas veiksmīgi tiek īstenota vairāk nekā 20 valstīs.